Актуальні фінтех-стартапи: що українці можуть запропонувати світу в 2021 році

Експерт українського фінтех-ринку Елена Соседка розповіла про головні напрямки для фінтех-стартапів у 2021 році, які, на її думку, будуть цікавими для інвестицій. Про це повідомляє Sl Global Service.

За словами експерта, "наша країна сильна IT-фахівцями, тому найближчим часом кількість молодих людей, які будуть пропонувати ринку нові фінтех-рішення, буде лише зростати. Найголовніше — стартап повинен вирішувати конкретні завдання людей, істотно полегшуючи їм життя".

Першим перспективним напрямком Олена Соседка (Елена Соседка) вважає медицину: "фінтех будуть важливими партнерами для InsurTech-стартапів, оскільки зможуть інтегрувати необхідні платіжні функції в їх проєкти. Окрім того, фінтех-компанії володіють великими масивами даних, які цікаві страховикам. Таким чином, партнерство цих двох напрямків — це стратегія win-win-win, де вигоду отримують всі: фінтех-компанії, страховики та користувачі їх послуг".

Другим, на її думку, є такий напрямок, як аутентифікація і безпека. А саме високим інтересом будуть користуватися стартапи сегмента B2B2C (Business-to-Business-to-Consumer), спрямовані на збільшення рівня безпеки онлайн-транзакцій (наприклад, токенізація). Крім того, бізнесу цікаві й способи поліпшення процесів.

Третій перспективний напрямок це розумні предмети, об'єднані з технологіями біометричної ідентифікації та з можливістю проводити безпечні транзакції. У практичній площині для бізнесу це означає, що незабаром з'явиться велика кількість технологій для отримання грошей без POS-терміналів і фізичних РРО. "Використання фінтех у цій сфері обмежене лише фантазією розробників. І ті стартапи, які зайдуть в нішу і запропонують зручні рішення, очевидно, зможуть злетіти дуже швидко", — відзначає експерт.

Четвертий напрямок, що цікавий венчурним інвесторам, це стартапи, призначені для допомоги малому та мікробізнесу, представники якого часто не можуть собі дозволити утримувати в штаті бухгалтера і юриста. Процеси перевірки контрагентів, виставлення рахунків і підписання актів, верифікації договорів або навіть підготовка їх чорнових варіантів, а також все, що стосується здачі звітності, оплати ЄП та ЄСВ, будуть лише розвиватися. Виграє той стартап, який запропонує найбільш зручний сервіс і найбільшу кількість послуг.

П'ятий — онлайн-освіта та EdTech. "У 2020 році багато хто зрозумів переваги віддаленого навчання. Гарантій, що 2021 пройде без локдаунів, ніхто не дає, а значить сфера онлайн-освіти буде і далі потрібною. Проєкти, що зможуть інтегрувати в процес навчання зручні платіжні сервіси, отримають свою частку цього зростаючого ринку, — вважає Олена.

Найближчі роки сміливо можна схарактеризувати як епоха фінтех. ІТ-рішення, стартапи, бізнеси в цьому напрямку будуть рости як гриби після дощу, що ми вже спостерігаємо в зародковому стані. Однак виживуть на настільки конкурентному ринку лише ті, хто запропонує найкраще поєднання ціни та якості, а також зробить це вчасно. Експерт рекомендує істотно спростити собі задачу, використовуючи для створення сервісів готові фінтех-екосистеми.

Компанія Айкюжн ІТ, що входить до Intecracy Group, готова до реалізації технічної сторони перелічених фінтех-напрямків. Для розробки спеціалісти компанії пропонують використання лоу-код платформи UnityBase, яка значно прискорює та спрощує розробку, а також дозволяє інформаційним системами працювати без затримок під високим навантаженням.

Контакти

Україна, Київ, 04080,
Новокостянтинівська вулиця, 15/15

Про нас

Компанія Data Management IG спеціалізується на розробці, постачанні та впровадженні інформаційних систем роботи з різноманітними даними. Якісний збір та обробка інформації дозволяють швидко приймати обгрунтовані рішення та прогнозувати майбутні події.

Search